Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Podsumowanie Podprogramu 2017

bż.jpeg

Ośrodek Pomocy Społecznej w Branicach w okresie od sierpnia 2017 do czerwca 2018 realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020, Podprogram 2017 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom gminy Branice pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących.

IMG_20180712_083622.jpeg

Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze: warzywne i owocowe (groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe); skrobiowe (makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane), mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający), mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, kabanosy wieprzowe, filet z makreli w oleju), cukier (cukier biały, miód wielokwiatowy), tłuszcze (olej rzepakowy) oraz dania gotowe (gulasz wieprzowy z warzywami).

W okresie od września 2017 do maja 2018 do beneficjentów trafiło 27 ton żywności. Łącznie z pomocy w ramach programu skorzystało 220 rodzin tj. 525 osób z terenu Gminy Branice, którym przekazano 1902 paczek. W ramach działań towarzyszących ww. Programu odbyły się również warsztaty kulinarne, w których uczestniczyło 30 osób. Realizacja programu była możliwa dzięki współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Branicach z Bankiem Żywności w Opolu.

Wersja XML